
Międzynarodowy Dzień Kropki
Z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki który przypada 15 września, zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w zabawie „Drzewo talentów” .
Międzynarodowy Dzień Kropki jest akcją, nawiązującą do bestsellerowego picturebooka Petera H. Reynoldsa „Kropka”, który jest dostępny w naszej bibliotece. Główna bohaterka o imieniu Vashti nie chce uczestniczyć w lekcji plastyki – nie wierzy, że potrafi malować i odmawia współpracy. Mądra nauczycielka zachęca dziewczynkę do pracy słowami: „Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie”. Na drugi dzień praca uczennicy wisi w klasie oprawiona w złotą ramkę i sprawia, że dziewczynka nabiera chęci do działania.
Zachęcamy do przygotowania Kropki (papierowego kółka), w którą wpiszecie swój jeden talent. Nie zapomnijcie pięknie jej ozdobić. Chcemy żeby nasze drzewo było jak najpiękniejsze.
Wasze Kropki zostaną zawieszone na gałązkach naszego drzewa, które zostanie zaprezentowane w holu głównym szkoły. Mamy nadzieję, że będzie wszystkich cieszyć swoją urodą.
Uczeń, który odwiedzi w tym dniu bibliotekę, w ubraniu z elementem kropki, może liczyć na specjalną niespodziankę ( zakładkę czy cukierka).
Uczniowie klas I-III mogą przynosić gotowe kropki do biblioteki (pani Beata Matynia), do świetlicy (pani Magdalena Leszczyńska).
Uczniowie klas IV-VIII do pani Aleksandry Budzisz
Nasza zabawa będzie trwała od 14 września do 29 września 2023 r.
Beata Matynia, Aleksandra Budzisz, Magdalena Leszczyńska.